<- rok 2012                       rok 2014 ->

 

 

Memoriál Sváti Pulce 2013

8. ročník, 25.-26. května 2013

 

 

Vše co mi tane na mysl, když mám teď napsat něco, jako rekapitulaci byvšího ročníku memoriálu se mi v hlavě spojuje se smrtí Honzy Kašpara (představitele Sváti Pulce ve hře Švestka). Jako by barva triček předznamenávala budoucí děj. Bylo mi dáno tohoto člověka poznat a jsem za to rád. O to méně rád píšu tyto řádky. Nechť naše snažení na Milešovce i letošní výstupy všech zúčastněných jsou jako připomínka tohoto cenného člověka.
Každoroční inventura, kterou ředitelství memoriálu právě dokončilo, odhalila, že se z nás stali milionáři. Do dnešního dne byla účastníky memoriálu Sváti Pulce Milešovka zdolána celkem 2353x což činí 1 002 378 výškových metrů. Více než 1000 výškových kilometrů... někde vysoko nad ionosférou… Možná, že tam se nachází České nebe i s Honzou Kašparem, pokud ano, je jistě rád, že vylezli tak vysoko.

Fotografie od účastníků číslo 1, 2, 3, 24, 202 a 240 jsou zde, pár fotek od účastníka 183 naleznete
na tomto místě.

 

Dne 11. 6.2013 zemřel Jan Kašpar,
herec divadla Járy Cimrmana, který vdech život i postavě Sváti Pulce
ve hře Švestka. Nejen nám, bude proto scházet.

 

 


 

Zimní výstup na Milešovku 2013

 

 

Zimní výstup na Milešovku byl koncem ledna odložen, kvůli špatné sněhové situaci, s nadějí, že první březnový víkend by nějaký sníh mohl napadnou. Bohužel se tomu tak nestalo. Místo toho došlo k sesuvu půdy na trať Lovosice - Bořislav a tak nezbylo nic jiného, než harmonogram zimního výstupu zcela změnit. Díky tomy jsme viděli Milešovku z druhé strany než obvykle a někteří vyšplhali i na Milešovský kloc a Kamenec, což byly oblíbené Sváťovy vyhlídky.

 

Fotografie od Standy č. 183 naleznete na jeho rajčeti a fotografie od ředitelů, na rajčeti našem.